-- Closed Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 12
  1. Unban Request - Raise

    #1
    Membru junior Raise's Avatar
    Member since
    Sep 2019
    Posts
    5
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Days Since Last Visited 1 Days Registered 1

    Unban Request - Raise

    NUME: Raise
    IP: 79.112.19.229
    VARSTA: 16
    STEAM ID: STEAM_0:0:149374243
    ID DE STEAM: You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    DATA: Undeva pe 07/09/2019
    ORA: 17:00 - 21:00, pe acolo.
    HARTA: Nu mai țin minte sincer.
    ADMINI PE SERVER: Bledy.
    MOTIV: ”fraudare IP”, ”Ban Activ”, ”retry după gag” (retry-ul după gag fiind baza, un gag dat total aiurea pentru cuvântul ”drq”.)
    DOVEZI: -
    MENTIUNI: După un gag pentru un cuvânt unde nu am văzut nicăieri să fie sancționabil, am primit ban pentru motiv ”retry după gag”, eu dând retry inițial încercând să îi explic motivul pentru care am dat și că nu e sancționabil acel cuvânt. Bineînțeles că adminul cu pricina nici măcar nu l-a interesat că a acționat greșit și de la acel ”retry după ban” am ajuns la ”fraudare IP” (care din câte știu acest termen nici măcar nu exista), iar de acolo la vreo 20 de ”banuri active” și un ban pe motiv ”pa”, toate de la o prostie făcută de un admin.

    Recunosc că am greșit schimbându-mi IP-ul ca pe șosete și îmi cer scuze pentru acest lucru, dacă ajută cu ceva.

    BTW: Adminul despre care vorbesc este Bledy și chiar aș dori să văd și punctul lui de vedere în această problemă.
    Last edited by Raise; 14-09-2019 at 09:23 PM.

  2. Unban Request - Raise

    #2
    Membru - Gold Nova II {???}'s Avatar
    Member since
    Feb 2019
    Location
    Intre Niste Paranteze
    Posts
    929
    Mentioned
    23 Post(s)
    Achievements Days Registered 3 Days Registered 2 Mentions Received 1 Mentions Given 2 Mentions Given 1 Threads Rating Received 1 Visitor Messages Received 1 Visitor Messages Given 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Ti-ai luat zeci de mii de banuri, din cauza faptului ca ai cauzat probleme..

    Ba mi-se zicea ca faceai FK, ba mi-se zicea ca intrai si injurai, ba mi-se zicea ca nu luai ban etc etc..

    Si tu zici ca esti nevinovat, bai mancati-as, calmeaza-te cu aftele astea ca toata lumea poate pune un VPN. Degeaba faci ce faci, nu stiu cum ai iesit din hashban...


    Tu ai luat mai intai ban pentru retry dupa gag, iar ti-ai schimbat IP-ul ca sa intri iar sa faci probleme duble, de acolo a inceput tot. *ACUM O JUMATATE DE LUNA*

  3. Unban Request - Raise

    #3
    Membru junior Raise's Avatar
    Member since
    Sep 2019
    Posts
    5
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Days Since Last Visited 1 Days Registered 1
    , nu începe cu acuzațiile astea nefondate, dacă eu îți zic despre X că a cauzat probleme tu mă crezi pe cuvânt și îl sancționezi imediat cum îl vezi pe server, fără absolut nici măcar o dovada, nimic?

    Nu cred ca ai nici o dovadă care să afirme ce-ai spus tu (cum cred ca nu au nici cei care îți ziceau acest lucru), așa că te rog să nu specifici lucruri pe care le-ai ”auzit” și să te bagi ca musca-n lapte cu acuzații total aiurea. Mersi
    Last edited by Raise; 14-09-2019 at 10:31 PM.

  4. Unban Request - Raise

    #4
    VIP QuitKNZ's Avatar
    Member since
    Aug 2019
    Location
    Narnia
    Posts
    123
    Mentioned
    9 Post(s)
    Achievements Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 1 Days Registered 1 Threads 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Raise dupa cum stii eu nu am nimic personal cu tine si nu am avut niciodata domnul administrator ??? cand nu era online si a vazut ca esti pe server a spus ca trebuie sa iti dau ban din mai multe motive deoarece esti ban activ, eu am spus ok si ti-am dat ban dupa ceva timp ai vazut ca nu ti-am mai dat pentru ca nu avea rost pentru ca reintrai si chiar e foarte naspa sa stai sa dai ban sa zici ca ai dat ban sa anunti etc, daca o sa iei unban bravo tie, daca nu o sa iei unban bravo tie SI EU ACUMA JUMATE DE LUNA NU ERAM STAFF LOL nu mai acuza degeaba ti-am dat ban maxim de 2 ori, deci mai usor. Nu inteleg de ce m-ai pus doar pe mine ca admini pe server, ai primit ban si de la ??? si de la rares bine el te a tinut doar in stfu. Dar ma rog ai o mentalitate care nu arata ca ai varsta de 16 ani. Recunosc ti-am dat ban dar dupa am incetat deoarece tot reintrai si reintrai dar vad ca tu ai ceva personal cu mine Data vitoare cand faci o cerere incearca sa zici tot

    De la mine ai un mare

    EDIT : te rog sa nu mai minti si sa aduci acuzati la adresa mea fara o dovada sau ceva, esti foarte penibil.
    EDIT2 : A vazut si fatty cererea si si a spus si el cum injurai
    1 - You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    2 - You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    3 - You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!

    Edit3 : raise nu mai da reply din frustrare, poti da edit. Faci fk injuri si acuma vrei si unban? Eu acuma o saptamana aveam helper si nu aveam acces la ban, mai usor frate.
    Last edited by QuitKNZ; 14-09-2019 at 10:44 PM.
    DISCORD - QuitKNZ#4103



    vezi aici
    • Jailbreak = Premium + Vip
      Furien = Premium
      MyS^ = Co-Lider

  5. Unban Request - Raise

    #5
    Membru junior Raise's Avatar
    Member since
    Sep 2019
    Posts
    5
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Days Since Last Visited 1 Days Registered 1
    Acum jumătate de lună? Acum jumătate de lună nici măcar nu aveam CS-ul instalat, l-am instalat împreună cu un prieten pentru că ne plictiseam acum o săptămâna maxim, asta pot confirma pentru că imediat după ce mi-am luat ban am activat cele 7 zile trial la VPN, si abia astazi au expirat. Se poate verifica în loguri dacă într-adevăr ai fost tu și dacă într-adevăr banul este de acum ”jumătate de lună”.


    Edit: Bravo frate, ai rezolvat foarte multe lucruri. Și dacă astea-s reply-uri din frustrare, e clar.

    Eu vreau să văd niște dovezi pe joc, dacă se poate, că fără alea ca să dovedești faptul că eu chiar am făcut lucrurile respective, sunt 0.

    Și legat de ”minciună”, aici într-adevăr posibil să fi greșit eu, țin minte că era un admin al cărui nume începea cu ”B” și era din ”ADM3”, iar tu la vremea aceea chiar erai în ADM3
    Dacă se poate aș vrea să se caute în loguri și dacă într-adevăr nu ai fost tu, doresc să îmi cer scuze.
    Last edited by Raise; 14-09-2019 at 10:55 PM.

  6. Unban Request - Raise

    #6
    VIP QuitKNZ's Avatar
    Member since
    Aug 2019
    Location
    Narnia
    Posts
    123
    Mentioned
    9 Post(s)
    Achievements Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 1 Days Registered 1 Threads 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Raise, nu am si nu ar trebui sa iti dau dovezi din joc, multi oameni care erau pe sv au vazut inclusiv admini.
    Asteapta sa vezi ce zice un owner/ceilalti admini, pana atunci bafta.

    Si daca o luam asa ai 0 dovezi ca eu ti-am dat ban pentru frauda ip si toate aceste aberati pe care la aduci la adresa mea
    DISCORD - QuitKNZ#4103



    vezi aici
    • Jailbreak = Premium + Vip
      Furien = Premium
      MyS^ = Co-Lider

  7. Unban Request - Raise

    #7
    Membru junior Raise's Avatar
    Member since
    Sep 2019
    Posts
    5
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Days Since Last Visited 1 Days Registered 1
    Păi atunci nu mai acuzați aiurea fraților, voi când dați un ban ar trebui să faceți o dovadă ceva, un demo. Nu să mergeți pe baza ”hai că vorbesc eu cu x,y,z și o să îmi dea dreptate”, că nu se ajunge nicăieri așa.


    Și nu, nu am absolut nici o dovada legata de ban, dar asta se poate verifica în loguri, pe cand acuzatiile tale nu. Și nu am spus că tu mi-ai dat ban pe fraudare IP, am spus că de la acel ban s-a ajuns la fraudare IP, nu am specificat că mi-ai dat tu sau nu.
    Last edited by Raise; 14-09-2019 at 11:01 PM.

  8. Unban Request - Raise

    #8
    Membru - Silver Elite rares88's Avatar
    Member since
    May 2019
    Posts
    205
    Mentioned
    5 Post(s)
    Achievements Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 1 Days Registered 1 Threads 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Banuri date cand eram ON: You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!
    Banuri date cand nu eram ON: You have to register to be able to see this link. Register HERE! If you are already a member please log in! If you still you are not able to see the link you need to activate your account or an administrator need to activate your account!

    Deci in concluzie nu stiu ce sa zic..

  9. Unban Request - Raise

    #9
    Membru junior Raise's Avatar
    Member since
    Sep 2019
    Posts
    5
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Days Since Last Visited 1 Days Registered 1
    După cum se poate observa în pozele lui rareș88, s-au dat cam multe banuri la adresa mea, toate începând de la acel ”retry la gag” dat lui Mircea cel Bătrân (eu jucând cu acel nume). + toate banurile cu motive total aiurea (”să.moară.mă-ta”, ”vr.și.eu.să.dau.ban”, ”pa”, ș.a.m.d) cred că spune multe despre cei care le-au acordat.

    Ca să nu mai fie off-topic pe aici, nu voi mai posta decât dacă este absolut necesar. Aștept decizia conducerii.

  10. Unban Request - Raise

    #10
    Membru - Gold Nova III ~HYXUL~'s Avatar
    Member since
    Jun 2017
    Location
    QxQ.dll
    Posts
    1,730
    Last username
    Antonio711 wGD | HYXUL ADM3 |#>>HYXUL<<#|
    Mentioned
    31 Post(s)
    Achievements Mentions Received 1 Mentions Given 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 1 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Nu o sa vreau sa fiu absurd si sa zic ,,Raise e numai vina ta'' fiindca nu-mi sta in fire. Ce-I drept este si greseala adminului care ti-a dat ban fara o dovada clara, dar tocmai tu ai recunoscut ca ai injurat dupa care ai dat retry la gag ca sa ajungi acum sa spui ca Bledy (sau cine naiba ti-a dat ban) ca nu are dovada. Sincer eu chiar nu gasesc in ban list ban-ul pentru retry la gag, dar probabil asta este alta problema.
    Totusi Bledy cam ridici semne de intrebare cu banul asta:
    Asa se da un motiv pentru ban? Cand am intrat azi pe server mi s-a cerut sa iti dau shock/ban pentru ban activ, dar am evitat fiindca nu eram la current cu situatia. Acum deja e greu de zis cine are dreptate fiindca fiecare are dreptate in felul lui. Bledy (sau cine a mai da ban) isi are vina pentru ca nu a facut macar un ss pe post de dovada, dar ai si tu vina ta Raise fiindca puteai astepta sa treaca gag-ul si dupa sa intrebi (btw cuvantul zis de tine este sanctionabil), iar daca chiar nu te puteai abtine macar sa astepti sa treaca banul ca sa nu te bagi singur in belele.
    Dar am zis-o si inca o mai zic, eu nu vad in ban list vreun ban pentru retry la gag:
    In concluzie eu zic ca greseala recunoscuta e pe jumatate iertata. Propun ca banul sa fie redus la 1200-2500 minute.
    Жу жръфш тж эхфэтъорж эж фъ жу флихпл кл фпулфп.















    Sunt curios daca cineva descifreaza mesajul. Desi nici nu cred ca va incerca cineva.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Partners
Humble Monthly Bundle
Voucher PC-Garage