-- Closed Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 12
  1. Prea usor se intra in comunitate.

    #1
    Membru - Silver Elite Master daniel_San's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    431
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 1 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 1 Days Registered 4 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Prea usor se intra in comunitate.

    Incep prin a repeta postul scris in topicul de la sectiunea DR. Wargods nu este si nu va fi niciodata o comunitate gen indungi, sa fie clar. In ultimul timp am incercat sa parem ceva ce nu suntem. Cel mai bun argument este ca wgods-ul este o comunitate foarte unita, cu servere in legatura stransa, un adevarat sistem integrat, in care imaginea fiecarui server afecteaza imaginea comunitatii. Prin simplul plugin de /servers, addon-uri aproape identice si eu mai stiu ce, se poate vedea clar ca aceasta comunitate nu este croita pe modelul comunitatilor mari, in care serverele vin si pleaca dupa bunul plac, in care nu se dau 2 bani pe continuitate si pe imaginea fiecarui server.

    Ideea e ca am ajuns sa adaugam servere in comunitate mult prea usor. Nu face bine deloc. Sunt oameni care castiga jucatori de pe urma noastra si pleaca(cazuri in trecut). De asemenea sunt oameni care tin un server 1 luna, 2 luni doar din orgoliu, dupa care realizeaza ca nu pot sustine financiar si il inchid. In plus sunt owneri care abuzeaza extrem de mult de functia aceasta.

    Exemple gen:
    [OnS]^Ambulantu Boloca: bani la mine nu sunt o problema
    [OnS]^Ambulantu Boloca: Acuma am vrut sai dau si la max pt boots la da el sa deie el si acuma mio scos gradu dp forum si adminu dp zm

    10:32:29 PM
    [OnS]^Ambulantu Boloca: mio respins

    10:32:33 PM
    [OnS]^Ambulantu Boloca: cerere de admin

    Care si-a facut serverul din pur orgoliu doar pentru a arata ca el e tare si se vede in actiunile de pe server. Se abuzeaza la el pe server in prostie de anumite pluginuri. Regulile nu prea sunt respectate, dovada si numarul scazut de jucatori. Eu nu dau acestui server mai mult de 2 luni cu indulgenta.

    Nu da prea bine imaginii comunitatii. Nu zice nimeni sa nu fie acceptate servere noi. Dar nu ar fi rau sa se faca si un triaj al acestor servere. Nu ca se trezeste unul peste noapte sa-si deschida server, si hop si in wargods. Am ajuns sa punem accent prea mare pe cantitate in pofida calitatii. Daca sunt dorite si alte moduri se poate sacrifica un server care sa includa cat mai multe. Si azi e un mod, maine altul,etc. Oricum nu sunt chiar asa populate incat sa ne permitem atatea servere. Decat cu ele goale, mai bine mai putine care sa le includa pe celelalte.

    Cat despre conditii:
    Ownerul serverului sa accepte redirectarea surplusului de jucatori pe alte servere din comunitate.
    :
    Nimeni nu o sa vina cu un server plin in wargods doar pentru dragul de a fi cand surplusul de jucatori il poate vinde pe bani buni(caz pgl.indungi.ro). Pana la urma...de ce ar face munca in folosul wgods-ului? Aceasta conditie automat atrage doar servere nepopulate, deschise pentru o perioada foarte scurta, fara viitor. Iar rezultatele se vad prin certuri, conflicte si pierderi de imagine. Am mai trecut printr-o situatie din asta si exact aceleasi greseli le repetam.

    Astept comentarii si nu aprobari si pupincurisme. Vreau sa vad opinii argumentate.
    Last edited by daniel_San; 28-04-2012 at 08:42 PM.
    Imaginatia este singura noastra limita!
    Like -=Christian=- a dat Like acetui post

  2. Prea usor se intra in comunitate.

    #2
    Membru - Silver Elite edward's Avatar
    Member since
    Aug 2011
    Posts
    222
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 3 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 4 Days Registered 3 Days Registered 2
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Eu nu inteleg de ce nu se discuta acest lucru cu ceilalti admini ( de rang mai mare, bineinteles ).
    Apar peste noapte astfel de servere si personaje tocmai din lipsa de comunicare. Si recunosc ca am fost putin dezamagit de acest lucru, dar nu am zis nimic.
    E ok ca se baga servere in comunitate, dar conteaza si ce fel de servere ... defapt nu sunt serverele problema, ci cei care le detin !

  3. Prea usor se intra in comunitate.

    #3
    Membru - Silver I CrakeR's Avatar
    Member since
    Sep 2011
    Posts
    6
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Days Since Last Visited 3 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 4 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Pai da.. ai dreptate , n-ar venii nimeni doar asa.. cu un server full/cel putin 20+ playeri din care sa vina si pe celelalte servere WarGods.

    Oricum.. nu ai cum sa vezi din prima cine si ce fel de om e cel ce vine cu un server. S-ar putea inventa.. niste restricti pentru cei ce vin cu servere.. , un fel de test.. ceva.

  4. Prea usor se intra in comunitate.

    #4
    Membru - Gold Nova III WarGods | AbySs's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    Constanta
    Posts
    1,388
    Mentioned
    1 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 2 Visitor Messages Received 1 Visitor Messages Given 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Eu inteleg si sunt de acord cu tine Daniel, dar nu il poti condamna pe Max ca accepta niste servere din pura bunatate si o oarecare datorie fata de jucatorii nostrii. Este exact cum spuneai si tu, serverele noastre sunt mult mai unite, si chiar daca asta ne poate afecta atunci cand apare un sv nou gen Dr-ul, aici de fata, asta arata si ce fel de oameni suntem. Nu uitam ca owner-ul serverului X ne-a fost coleg, si incercam sa ajutam. Sa nu uitam ca facem ceea ce facem din distractie. Ca il exculdem din comunitate daca apar probleme, asta este altceva .


    If i would have this place and hell, i would rent this place and live in hell.

  5. Prea usor se intra in comunitate.

    #5
    Membru - Gold Nova Elite XeLa's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,760
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 2 Visitor Messages Received 1 Visitor Messages Given 1 Total Posts 3 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Si eu sunt de acord cu Daniel.Eu zic cine sa greseasca sa plateasca , asa e cel mai bine si cel mai corect fata de ceilalti.Cine nu e in stare sa aiba grija de serverul lui sau sa`l administreze sa il stearga din comunitate.
    Eu am avut o discutie cu Max despre subiectul asta acum 2 saptamani , mi`a zis ca nu o sa isi mai piarda timpul cautand servere sa umple forumu de ip`uri.Nu a avut nici un efect pozitiv , a observat si el asta.A zis ca o sa se axeze mai mult pt repopularea serverelor noastre oficiale(cs,zm,gg,war) , ceea ce , cred eu , e cel mai important.
    Cine nu e in stare sa aiba grija de un server sa`l scoatem afara din comunitate.(aici ma refer la sv nu la playeri).E foarte simplu.Cel putin asta e parerea mea.
    Last edited by XeLa; 29-04-2012 at 12:02 PM.
    Nu sunt cel mai bun, dar nimeni nu e mai bun ca mine.

  6. Prea usor se intra in comunitate.

    #6
    Manager Server:
    Respawn.WarGods.ro
    bLLue's Avatar
    Member since
    Mar 2011
    Location
    Bucharest, Romania
    Posts
    887
    Last username
    -=Cristi=-
    Mentioned
    8 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 2 Visitor Messages Received 1 Visitor Messages Given 1 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Registered 4 Days Registered 3 Days Registered 2
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Voi acum va vertati din vina mea cu hook-ul va mai repet "NU AM FOST EU V-AM SPUS EU AM FOST PLECAT LA CAMP SA DUC PORUMB LA MUNCITORI NU AM FOST EU A FOST FRATIMIO SI NU AM STIU CA JOACA EL CS " si daca credeti ca serveru RESPAWN nu e bine venit si nu va place cum e rog pe max sa-l scoata ca vad ca au aparut probleme

  7. Prea usor se intra in comunitate.

    #7
    Membru - Silver Elite edward's Avatar
    Member since
    Aug 2011
    Posts
    222
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 3 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 4 Days Registered 3 Days Registered 2
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Si noi ar trebuii sa credem povestea cu " porumb la muncitori " ?

  8. Prea usor se intra in comunitate.

    #8
    Membru - Silver Elite Master gbz's Avatar
    Member since
    Dec 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    407
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 1 Visitor Messages Given 1 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 3 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 4
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Culmea asta, Ma cine greseste sa si plateasca,.. Asa este ce`l mai corect Ati gresit Pa Comunitate si Gata.
    Daca ai calcat pe bec vin eu din urma si te las pe intuneric.
    Respecta-mi demnitatea si-mi controlez mandria,
    Respecta-mi linistea si-mi potolesc mania!

  9. Prea usor se intra in comunitate.

    #9
    Membru - Silver Elite Master daniel_San's Avatar
    Member since
    Sep 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    431
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Received 1 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 1 Days Registered 4 Days Registered 3 Days Registered 2 Days Registered 1
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Abyss...am zis eu ceva de max?

    Nu a fost niciun repros. Am zis doar ca incepem cu totii sa facem aceeasi greseala pe care am mai facut-o acum ceva timp. Si iar pierdem din imagine din cauza unor servere administrate slab. Decat ca unii sa faca server si sa-l tina in comunitate cu 2/32 jucatori, mai bine ar pune mana sa ajute serverele deja consacrate. Inca unii nu si-au dat seama ca un server nu se sustine de la sine.
    Last edited by daniel_San; 29-04-2012 at 12:01 PM.
    Imaginatia este singura noastra limita!

  10. Prea usor se intra in comunitate.

    #10
    Membru - Silver Elite Ambulantu's Avatar
    Member since
    Sep 2011
    Location
    Oradea
    Posts
    165
    Mentioned
    0 Post(s)
    Achievements Visitor Messages Given 1 Total Posts 2 Total Posts 1 Days Since Last Visited 2 Days Since Last Visited 1 Days Registered 4 Days Registered 3 Days Registered 2
    Doneaza
    Sustine Comunitatea WarGods!
    Fii unul de-al nostru! Doneaza
    Doneaza in Cont Bancar
    Click aici pentru a face o Donatie

    Daniele,eu nul tin numai o luna,doua .Si nu am bagat serverul din orgoliu puteam sal bag ori unde am avrut dar eu am vrut la WarGods .
    Si ce acuma te razbuni cumva pe mine ? tiam facut ceva.Domle daca nu vreti serverul meu in comunitate,scoatetil si gata ! Ca tu acuma Daniele ai facut postu asta numai de ce o facut fratele lui Cristi.!!! Adica din "ORGOLIU"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Partners
Humble Monthly Bundle
Voucher PC-Garage